KalPa-pelaajien käyttämät joukkuetakit nyt tilattavissa KalPa Shopissa!


KalPa Shopin uutustuotteena yleiseen myyntiin on tullut KalPan pelaajien käyttämät tyylikkäät joukkuetakit.

Takki on huopaa, hihat nahkaa ja vuori polyesteria. Takissa on myös kaksi taskua sekä povitasku. Rintapielessä sydämen puolella on brodeerattu KalPa-logo ja selässä chenille-tekniikalla toteutettu iso KalPa Kuopiosta -logo. Takista ovat saatavilla koot S, M, L, XL, XXL ja 3XL, koot ovat hieman tavallista pienempiä. Takin hinta on 159 euroa.

Takki on sovitettavissa KalPan toimistolla perjantaihin 12.9. asti (ma-to klo 9-16, pe klo 9-12), sekä Olvi Areenan KalPa Shopilla CHL:n kotiotteluiden yhteydessä torstaina 4.9. sekä lauantaina 6.9. ja Liigan kotiavauksessa lauantaina 13.9.

Takit tilataan 15.9. ja ne saapuvat noin lokakuun puolivälissä. Takin voi tilata ja maksaa KalPan toimistolla, KalPa Shopilla sekä verkkokaupassa, missä on nähtävillä myös takin kokotaulukko.